Společnost Dvořan IZOLMONT Bzenec s.r.o. nabízí tyto odborné práce:
Zemní izolace obecně:
Podzemní části staveb jsou kromě statických vlivů obvykle namáhány vodou, korozními vlivy (agresivní voda a zemina, „bludné proudy“, popř. v zemině kolem objektu obsažené chemické látky z lidské činnosti) a radonem z podloží objektu. Působení vody je vyjádřeno hydrofyzikálním namáháním. Konstrukce podzemních částí staveb vyžadují ochranu proti vodě a korozním vlivům, vnitřní prostředí podzemí se obvykle chrání před pronikáním vody a radonu. Ochranu podzemní části stavby proti vodě, korozním vlivům a proti radonu je třeba navrhovat ve vzájemných souvislostech jako systém opatření nejen konstrukčních, ale také architektonických a organizačních.
Naše firma realizuje všechny typy povlakových zemních izolací:
Povlakové hydroizolace z plastových fólií se vytvářejí z jedné vrstvy fólie. Fólie jsou mezi sebou spojeny sváry za pomoci horkovzdušné pistole. Fólie vždy musí být od okolních konstrukcí odeseparována netkanou popypropilenovou geotextílií o plošné hmotnosti minimálně 500 g/m2. Protupy spodní izolací se podle hydrofyzikálního namáhání opracovávají sevřením pevnou a volnou přírubou, nebo stahovací objímkou. Pro montáž fóliové izolace především na svislích částech se používají profily z poplastovaného plechu, které drží hydroizolace do doby zásypu zeminou a ukončují hydroizolaci nad terénem.
Povlakové hydroizolace z asfaltových pásů se vytvářejí z jednoho či více asfaltových pásů. V povlacích z více pásů musí být pásy mezi sebou celoplošně svařeny. Na vodorovných plochách se připojení k podkladu realizuje bodovým natavením. Slouží k fixaci povlaků při realizaci. V oddůvodněných případech je možné od natavení upustit. Na svislých plochách je nezbytné provést připojení asfaltových pásů k podkladu. Čelí se tím jejich sesouvání vlastní vahou, proti sesunutí při zasypávání a hutnění zásypů stavební jámy nebo při betonáži. Připojení k podkladu se provádí bodovým natavením nebo kotvením prvního asfaltového pásu. V případě bodového natavení je nezbytné stavební konstrukce jako podklad pro asfaltové pásy penetrovat.
V komplikovaných případech (složité tvary základových konstrukcí, nepříznivé klimatické podmínky v době realizace) je třeba v projektu a rozpočtu počítat s jedním pásem navíc proti počtu pro dané hydrofyzikální namáhání.
Hydroizolační konstrukce se skládá ze dvou fólií svařených mezi sebou do sektorů, jejichž plocha a tvar závisí na členitosti izolované části a napětí v základové spáře. Mezi fóliemi je drenážní vložka. Drenážní vložka mezi fóliemi musí umožnit bezpečné a rychlé odsátí vzduchu ze všech části sektoru a transport těsnicí látky. Do sektorů se osadí kontrolní trubice, pomocí nichž a hadic se propojí prostor mezi fóliemi zpravidla s interierem. Trubicemi se provádí vakuová kontrola vodotěsnosti plochy a spojů hydroizolačního povlaku.
Hydroizolační konstrukce je sevřena mezi dvě tuhé stavební konstrukce.
Provádíme realizace zemních izolací všech typů stavebních objektů:
Spodní stavba musí být ochráněna především proti:
Požadavky na návrh zemní izolace řeší: